top of page

Zbrojnice

V černé se na lovu proháněj,

v bílé zas hold mrtvým lovcům vzdej.

Nevěsta zlatem je oděná,

rudá pak pro svátek určená.

Šat bílý u hranic pohřebních,

modrý při návratu ztracených.

Oheň nechť uvítá zrození,

a spálí hřích, jenž nás pošpiní.

Šedý šat k tajemství ochraně,

kdo háv jak kosti má, nestárne.

Na vlajce vítězů šafrán plá,

zelená srdcebol uspává.

    - stará dětská říkanka lovců

(vysvětluje barevný dress code lovců)

tumblr_m8tdisZGJ51r3cbf4o1_640.jpg
tumblr_nwvz8z3hXU1qck31zo5_400.jpg
70b27200c092301e0a750bf2b031e7b9.jpg

Střelné zbraně ve zbrojnici Lovců stínů nenajdete. Disponují především krátkými chladnými zbraněmi, které umožňují bojovat ve stísněných prostorech.

Každý démon má svá specifika a proto se doporučuje ovládnout více druhů zbraní, nicméně bezchybně umět se všemi nelze. Někteří lovci mají talent na lukostřelbu, jiní na šerm anebo k práci s bičem. 

Jediné zbraně, které dokáží démonovi způsobit trvalá zranění, jsou Andělská ostří. Jiné zbraně jsou opatřeny runami a dokáží démona alespoň zpomalit. Ze zranění způsobených obyčejnými zbraněmi bez run se démoni bez potíží vzpamatují.

Na různé  druhy podsvěťanů platí také jiné materiály, ve zbrojnici v Institutu najdete nepřeberné množství kombinací a variant. 

Nezapomeňte také na nástroje, které jsou Nefilim vlastní jako je třeba senzor, stéla anebo čarodějné světlo.

Hlavní surovinou pro výrobu zbroje je vyčiněná černá kůže, zpracována železnými sestrami.

Je odolnější než jakákoliv kůže známá civilům, poskytuje ochranu před většinou démoních jedů a zároveň díky své poddajnosti neomezuje lovce v pohybu. 

K těžké zbroji je možno přidat pláty adamasu pro větší ochranu.

Vybavení

Stéla

Jedná se obvykle o první nástroj, který mladí Nefilim obdrží. Bez stély nemohou Lovci stínů provozovat svou jedinou magii - nanášení andělských run na kůži.

Stéla tvarem připomíná hůlku a je vyrobena z adamasu. Při použití se rozzáří a zahřeje magií run. Je delší, než běžné psací nástroje (okolo 20 cm), a proto je potřeba trochu cviku na její ovládnutí.

Stély se vyrábí v mnoha různých provedeních, ale funkčností se neliší. Rukojeti mohou být zdobené rodovými znaky nebo drahými kameny.

3b781e784c523b77378be2f1aa94e0cf.jpg

Senzor

Je to přístroj k odhalování aktivity nižších démonů. Vyšší démoni dokáží umně zakrývat své stopy, a tak si někteří nefilim často ani neuvědomí, že jsou v jejich těsné blízkosti.

Senzor v případě, že zachytí démonickou energii, vibruje. Skrze frekvenci vibrací lze rozpoznat, který druh démona je vám právě na blízku, ale je to velmi náročné a tabulky s těmito frekvencemi jsou brány spíše jako mučící materiál pro začínající Lovce.

Senzor vypadá jako černá zaoblená krabička, může připomínat mobilní telefon. Je vybaven přibližně desítkou run, jejichž názvy a funkce je potřeba se naučit. Někteří lovci přistupují k tomu, že si senzory polepují samolepkami s vysvětlivkami.

NV_Sensor.png

Čarodějné světlo

Adamas ovlivňuje každou horninu, která se nachází v jeho blízkosti. Železné sestry tuto horninu lámou a leští. Poté na ni nanáší runy, které Lovci stínů poskytují možnost zažehnout a ztlumit světlo pouhou myšlenkou. Jedná se o základní výbavu lovce stínů, neboť mu připomíná, že i v nejtemnější chvíli lze najít světlo. Pokud se však ocitne v úplné tmě, má více než symbolické využití. Výhodou světel je, že nikdy nevyhasnou. Nelze je rozdrtit na prach, pokud se stane, tak hornina ztrácí svou schopnost.

il_570xN.1836814050_a8ez.jpg
Nástroje
Andělská ostří

Andělská ostří

Zbraně z adamasu, nejtvrdšího kovu, který se dá najít pouze v horách okolo Divine. Ke zpracování adamasu je zapotřebí použití speciálním run známých jen Železným sestrám, nicméně zbraně takto vytvořené jsou nezničitelné. Časem neztratí na pevnosti nebo na ostrosti, ale jeho pravá síla se projeví až po vyřknutí jména některého z původních andělů. Ostří vzplane andělským plamenem - dočasně k sobě pojmenovaného anděla připoutá a ten mu propůjčí svou sílu. Jedině andělské ostří dokáže démonovi ublížit natolik, aby se musel vrátit do své domovské dimenze. Proti ostatním rasám působí stejně jako proti démonům, ale použití ostří proti člověku je velmi nebezpečné. Jeho kůže vzplane a člověk může i uhořet. Vůči andělům je ostří inertní a působí jim pouze stejná zranění jako jakákoliv jiná zbraň. Lovce stínů nezraní tak lehce, právě díky podílu andělské krve, nicméně je to stále bodná zbraň, která nefilim dokáže zabít jako každá jiná.

Andělská ostří se ukážou, až když je do ruky vezme lovec s úmyslem použít jej. Na délku má asi 50 cm a deaktivované připomíná sklo. Na vyvolání jeho andělské síly nestačí mít pouze krev lovce, je zapotřebí Andělské runy, která čepel nabíjí.

e52f4d1dbdfe2996af328288737b6f2f.jpg
93c8cf6cf86fc55593d5914301b4397d.jpg
d19a92a9289b825f3c27948480e2eb11_edited.
Meče

Meče

Jedná se o rozmanité zbraně z různého materiálu. Dají se pořídit typické ocelové, které jsou jen pro velmi silné osoby nebo lehčí ze slitin. Pokud mluvíme o meči, máme na myslí typické evropské meče, které dělíme do tří základních kategorií.

72c066e5b49ac8411343c64265ff9c25.jpg

JEDNORUČNÍ MEČ

Krátké meče jsou určeny pro boj jednou rukou ve spojení se štítem či delší dýkou. Doporučují se pro slabší a mrštnější jedince.

JEDEN A PŮL RUČNÍ MEČ

Jeden a půl ruční meče nebo také meče bastardů. Dají se použít s oběma rukama nebo jen jednou. Tento meč je na manipulaci nejtěžší. Jeho použití zahrnuje prvky jednoručního meče i dvouručního. Jeho majitel má výhody v lehkosti, pokud je chce použít jako obouruční meč, ale zároveň nevýhodu ve váze, pokud jej chce využít jako jednoruční.

074fbb8e4e66664c870eb3b1d3f049ed.jpg
common_sword_types_1.jpg

OBOURUČNÍ MEČ

Obouruční meč je těžký, masivní zbraň. Hodí se pro silné a vytrvalé jedince. Jeho delší použití pro ženu je téměř nemožné, ale na kratší dobu je schopna využít jeho váhy. Poskytuje jeho manipulátorovi značnou volnost pohybu, protože je schopen si protivníka držet stranou od svého těla životně důležitých orgánů.

VZHLED MEČE

Každý meč, ať už evropský, či orientální, má 2 hlavní části - čepel a jílec. Čepel je ostrá část meče. Často se na ní nachází žlábek, který slouží k odlehčení zbraně a také zabraňuje tomu, aby se meč při kování kroutil, v horní části meče se občas nachází rytí, které má funkční účel - lze poznat, komu takový meč patřil. Špička čepele může být kulatá nebo ostrá. Kratší meče ji mívají ostrou (jsou lépe uzpůsobené pro bodání), delší naopak tupou (jejich primární účel je sekání). V místě, kde čepel přechází do jílce, se nachází křížová záštita. Čím delší je meč, tím je tato část meče delší a mohutnější (napomáhá vyvážení). Následuje rukojeť, která bývá změkčena látkou nebo kůží. Poslední, neméně důležitá část, je hlavice (kulaté zakončení meče). Do hlavice můžou být vsazeny ozdobné kameny nebo být například pozlacená. Její primární funkce je však vyvážení.

Dýky a nože

Dýky a nože

Jsou hojně používány všemi lovci. Každý vlastní nejméně jednu.

Dýka obecně je delší zbraň a více používaná název při tréninku. Nůž je název zavádějící a evokuje používání kuchyňského náčiní. Dýky mají mnoho tvarů a bývají často zdobenější než meče. Materiály dýk se také různí - od obyčejných funkčních ocelových po obsidiánové, polodrahokamové a jiné.

KLASICKÉ DÝKY S ROVNOU ČEPELÍ

Jsou nejběžnější krátkou zbraní. Slouží především k bodání. Mají různé délky - od 30 centimetrů do pár centimetrů. Tyto miniaturní zbraně slouží spíše jako zbraně zadržovací, nemají dostatečně velkou průraznost na zabití protivníka.

Dýky bodáme vždy do měkkých částí těla - břicho, slabiny. V případě bodnutí do žeber nebo do dvojité kosti (předloktí) se nůž může zaseknout - lovec přijde o zbraň.

6679aa9013c2bad0f1335ba908853ce1.jpg
cd0a7bddb8754da745f87e664f8759a8.jpg

KLASICKÉ DÝKY S ZAHNUTOU ČEPELÍ

Jedná se povětšinou o delší nože. Mohou být dvoubřité, kdy oba dva břity jsou hladké nebo jeden břit hladký a druhý zoubkovaný. Tyto nože se více hodí k lovu než ke skutečnému boji.

KLASICKÉ DÝKY SE ZVLNĚNÝM OSTŘÍM ČEPELE

Je atypická dýka pocházející z blízkého východu. Dá se použít jako řezná i jako bodná zbraň. Velkou nevýhodou této dýky je váha. Má těžší jádro, než ostatní dýky.

DÝKA S PŘÍČNÝM ZÁŘEZEM

Dýka, jejíž čepel je rozdělená ve dví. Je dobrá jako dýka k bodání. Díky své šíři působí mnohem rozsáhlejší zranění. Je vhodná hlavně pro “vylomení” zbraně z rukou protivníka.

VRHACÍ DÝKY

Patří v zásadě mezi zadržovací zbraně. Dosah této zbraně je maximálně 8 metrů, běžný dosah se pohybuje okolo pěti. Lovci stínů je používají především pro efekt, jinak je výhodnější a levnější střílet šípy.

TLAČNÉ DÝKY

Nebo také pěstní dýka je velká jen okolo několika centimetrů. Její rukojeť je podélně zploštělá tak, aby padla přesně do dlaně. Dá se s ní bodat, řezat. Použití má spoustu. V dlani může být prakticky neviditelná. Není moc populární mezi lovci hlavně kvůli malému dosahu a primárnímu využití při boji na tělo.

TANTÓ

Je japonský nůž, či dýka o velikosti 15 až 30 centimetrů. Je možné jej použít v technice Dvě Nebe nebo je nošen k obraně v boji na blízko.

Sekery

Sekery

Jsou to převážně mužské zbraně. Manipulace s nimi je jednoduchá a jde především o sílu úderu a mrštnost. Většina seker dokáže přeseknout kost a prorazit lebku jen díky své velké váze. Nejsilnější jedinci, či ti posílení runou, jsou schopni sekery vrhnout daleko i na velké vzdálenosti.

fa91303bfd6cf7e01195087eabebf13a.jpg

SEKERA BOJOVÁ JEDNODUCHÁ

Sekera nejčastěji s dřevěným topůrkem, která má pouze jedno stří. Topůrko bývá prodloužené, aby se dobře drželo. Dá se i vrhnout s překvapivou přesností na soupeře, bohužel, dokáží to pouze silní jedinci.

SEKERA BOJOVÁ S BODCEM

Má na druhé straně od ostří bodec. Je to velmi těžká zbraň a bývá použita pouze v lítých bitvách. Boj s tímto nástrojem by se dal nazvat převažováním.

TOMAHAWK

Je lehká sekera, která slouží především k vrhání. Mezi lovci není příliš oblíbená.

Kopí

Kopí

Je dlouhá zbraň, která se skládá z bodce a ratiště, část mezi bodce a ratištěm se nazývá tulej. Celková délka kopí je přibližně dva metry (délky se mohou lišit podle uživatele). Bodec může mít různé tvary.

KUSARIGAMA

Jedná se o krátkou zbraň (přibližně 40 - 50 centimetrů), která se svým vzhledem podobá kose. K tyčovité části je připevněn řetěz a celá zbraň je zakončena rukojetí. Nejčastější je použití, kdy se Kusarigama roztočí nad hlavou a poté ve vhodném okamžiku mrští proti protivníkovi. Řetěz je možné použít ke znehybnění osoby nebo k násilnému odebrání zbraně nebo k zlomení kostí.

Jen pro velmi pokročilého Lovce stínů. Nezkušený začátečník si s ní snadno ublíží.

NAGINATA

Je zbraň podobná kopí nebo evropské halapartně. Pochází z Japonska a nyní je spojována primárně se ženami. Skládá se z dřevěného (dnes i kovového) ratiště a čepele na jeho konci.

9f7ec96ae923f03d23e2a29b7c381c6e.jpg
4572f3042616726dadb66e0476b5737d.jpg
17b99c4f1042f0448e0039783e9a7d4f.jpg
Luky

Luky

Jedná se o mechanickou střelnou zbraň, která se skládá z pružného lučiště a nepružné tětivy.

Existuje nespočet druhů, délek a variant luků.

Materiály pro výrobu luku jsou rozmanité: tis, jilm, bambus, palmové dřevo, ořechovec, akát, jasan a mnoho dalších.

JEDNODUCHÝ LUK

Je nejjednodušší a nejskladnější typ luku. Je vyráběný v mnoha verzích, od drobných luků použitelných v pohybu po delší luky, které mají větší průraznost, ale jsou těžší na napnutí.

DLOUHÝ LUK

Je nejpřesnější ze všech luků. Mívá velikost lidské postavy, v ojedinělých případech i větší. Je velmi spolehlivý při každodenním používání. Masivní ramena luku snesou i dlouhodobé používání.

RECURVE LUK

Je krátký luk, který má mnohem větší výdrž než klasický jednoduchý luk. Lépe se natahuje, hlavně díky ohnutí konců luku směrem dopředu. Tento luk si získal velkou oblibu mezi lovci stínů, protože je trvalejší než luk jednoduchý a skladnější než luk dlouhý.

5da26196eca97cc2c5fd05bf01f0c624.jpg
ba908106cc5c1d97f7bc6c9a3f05dc6d.jpg

MANIPULACE S LUKEM

Nošení luku je možné buď přes rameno, nebo křížem, kdy tětiva prochází křížem přes střed těla.

Připravení šípu ke střelbě je nasazení šípu, poté následuje napnutí luku, zamíření a konečná fáze je vypuštění šípu.

KUŠE

Je v podstatě silnější luk. K použití není potřeba tolik tréninku a míření je také jednodušší. Šipky používané ke kuši mají lepší průraznost.

Zadržovací zbraně

Zadržovací zbraně

Jsou to zbraně s menší dosahem a ranivostí. Řadí se sem například i vrhací nože.

SHURIKENY

Mechanismus použití je podobný vrhacím nožům, ale je mnohem jednodušší. Shurikeny se dělají z různých materiálů, různě velké a zakřivené. Zkušení “vrhači” dokáži poslat na protivníka až 5 hvězdic najednou. Nejvyšší možný dosah je pět metrů.

BIČE

Dodávají se v různých délkách a z různých materiálů. Je možné najít i biče, které mají v sobě zapletené zlaté a stříbrné nitě - tím pádem biče působí i proti démonům a Podsvěťanům. Fungují spíš jako zbraň pohotovostní, než útočná, či obranná. Mechanismus použití je velice složitý a trvá dlouho, než je Lovec ovládne.

eeed5f987415078316ac7566447abd8b.jpg
Materiály

Materiály

ADAMAS

Těží se na úbočích hor okolo Divine. Dá se zpracovat pouze pomocí speciálních run, známých jen Železným sestrám. Vyrábí se z něj andělská ostří a stély. Na dotek připomíná sklo, je ale však těžší a teplejší. Zpracovává se v ohních živených ze srdce sopky.

ŽELEZO

Tento kov je jedovatý pro víly. Železo výborně snáší zaklínadla a požehnání. Obecně se má za to, že právě vysoká koncentrace železa v lidské krvi je příčinou lidské náchylnosti k okouzlení.

OCEL
Tato slitina není již pro víly jedovatá. Má se za to, že je to díky narušení čistoty železa, kdy tato čistota má na ně nejzhoubnější vliv. Ocel je nejčastější materiál pro tvorbu běžných zbraní a lovci s ní přichází do kontaktu denně.

STŘÍBRO

Pouze zbraň vyrobená ze stříbra dokáže způsobit trvalé poškození vlkodlakům. Stříbro je využívané především vílami, které z něj vyrábí zbraně a brnění, ale také šperky a dekorativní předměty. Pro Nefilim, kteří začínají s výcvikem bývá těžké měnit stříbrné zbraně za ocelové a zpět, protože každá má jinou váhu.

MĚĎ

Měď zesiluje dobré schopnosti majitele s vlastnostmi materiálu zbraně, a tak ho zle často nalézt na jílcích mečů a dýk.

DÉMONSKÝ KOV

Je obdobou adamantia a v našem světě se vyskytuje zřídkakdy. Nicméně démoni si ho často nosí ze svých domovských dimenzí a velká část jejich zbraní je právě z tohoto materiálu.

JEŘÁB

Evropská jeřáb je léta znám pro své magické ochranné vlastnosti zapuzující nižší démony. Už v dřívějších dobách byla velká část domů vybavena právě deskou z jeřábu. Je starým zvykem ji vkládat do každého domu v Divine, i když účinky jsou diskutabilní. Dnes se používá hlavně pro výrobu dříků šípů Nefilim.

JASAN
Podle jedné staré báje byl člověk vyřezán právě z Yggdrasilu - jasanu. Používá se podobně jako jeřáb, ale je mnohem snadnější jej zpracovat.

DUB
Jeho pevné a silné dřevo se nejvíce hodí k vyřezávání zbraní jakou jsou kolíky na upíry. Věří se, že právě toto dřevo má moc vést ruku lovce k jádru démonské energie.

bottom of page