top of page

Nefilim

HISTORIE NEFILIM

Odkud nefilim přesně pochází, není známo.

Nefilim podporovaná verze jejich vzniku je povídka o Andělu Razielovi, který jako jediný viděl potřebu chránit lidské plémě a zemi samotnou, a tak dal napít své krve člověku, který podle něj měl všechny potřebné ctnosti. Daroval mu Pohár smrti, aby mohl vytvořit další Nefilim, a také Šedou knihu run k nápomoci v boji proti temným silám.

f72c5904ed8a4681033b1dfe383de988.jpg

Podle jiných dostupných pramenů se lovci stínů objevili těsně po lidech a nejpravděpodobnější verze je, že byli vytvořeni, aby podpořili sílu Andělů vůči ostatním stvořením.

Postupem času se však jejich role měnila, jak hordy nižších, neinteligentních démonů sestupovaly na Zem a ohrožovaly lidské pokolení. Nefilim se, narozdíl od Andělů, množí bez větších problémů a těžké ztráty na životech dovedou vyrovnat taktéž díky Poháru smrti.

ŽIVOT MEZI NEFILIM

Ač se původní pravidla z života nefilim vytrácí a lovci se ve všedním životě začínají “polidšťovat”, stále ještě některá stará pravidla platí.

Předepsaným oblečením pro každodenní nošení je bílá tunika, opásána černým opaskem se zbraněmi a tmavé kalhoty zastrčené do vysokých bot s okovanou špičkou. V zimním období přidávají nefilim prošívaný kabátec se znakem rodiny, z které pochází. Pokud se jedná o nefilim vybraného skrze Pohár smrti, vždy používá znak rodiny Zilioli, ale v jiných barvách, než jsou ty standardní. V dnešní době takto oděný Lovec je asi stejná zvláštnost jako nefilim zplozený přímo andělem. Lovci při svých všedních povinnostech dávají přednost džínům, tričku a kožené bundě. Při oficiálních jednání Rady je však zapotřebí dodržovat dress code, a to i v případě, že jste jen přihlížející na veřejném jednání. Mezi nejdůležitější oděv při zasedání Rady je plášť. U nefilim je zlatý, protože zlatá je barva jejich rasy v zastoupení podsvěta.

Dále existují standardizovaná pravidla ohledně zbroje a tréninkové výstroje, ale i toto již pomalu upadá do zapomnění.

Mezi Lovce stínů pronikly moderní technologie snad stejně hladce jako mezi lidi. Mobilní telefony, notebooky jim nejsou cizí a dokonce některé databáze, které dříve existovaly jen v papírové formě se vkládají na veřejně dostupnou síť, takže každý Lovec, pod svým unikátním heslem, může vyhledávat třeba démony v databázi.

Lovci stínů žijí v Institutech rozesetých po světě. V Divine je jeden z nejstarších. Chceš ho navštívit?

487cd0d177411e8af1e5ab15cf8e5f04.jpg
054fa02cfa93d6873549a5b221a69743.jpg

MLČENLIVÍ BRATŘI

Mlčenliví bratři jsou našimi lékaři, učenci a archiváři a pečují o naše mrtvé. Mají přístup k runám v Šedé knize, jež jsou obyčejným nefilim neviditelné. Ovládají jinou a mocnější magii, za kterou však museli zaplatit částí své lidskosti. Členové bratrstva musejí mít ze zákona zapečetěny oči i ústa speciálními runami a postupy. Nemluví, nevrhají stín a nespí, ale ovládají telepatii a umějí číst myšlenky. Věčně ošacení v pergamenovém rouchu s kapucí přepásané nad bok a u starších bratrů zdobené runami krvavé barvy. Jejich vzhled hodně často vyvolává nepokoje, ale není k němu důvod. Jsou stále lovci, kteří se zavázali pomoci jiným nefilim. 

132040167_884698008940979_179759997267099086_n.png

ŽELEZNÉ SESTRY

Železné sestry patří do řeholního řádu, stejně jako mlčenliví bratří. Také jako u mlčenlivých bratrů, i jejich pár stran v Šedé knize je pro nás neproniknutelných. Sestry jsou jediné, které dokáží zpracovat admas a tvořit z něj zbraně, zbroj a nástroje pro potřeby nefilim. Nebojují, neuzavírají svazky a nikdy se nezúčastní Rady ani jiných záležitostí mimo jejich pole působnosti. Je možné, že žádný lovec želenou sestru nikdy nespatří, jelikož se mužské pozornosti vyhýbají. Nemusely odevzdat tolik lidskosti jako bratři, jejich vzhled je normální. 

241630901_173657434899225_1580858440293474181_n.png

Mlčenliví bratři i železné sestry obývají část Pevnosti, kde se setkají se samotnými Anděli.

TRADICE PARABÁTAI

Pokud jsou dva nefilim spojeni poutem parabátai, jejím umožněno čerpat v boji sílu toho druhého. Vnímají také životní energii svého společníka. Jejich runy jsou silnější a zároveň mohou používat některé specifické runy čerpající energii z jejich pouta. Nejedná se pouze o spolubojovníky, přísaha, kterou před Radou skládají jim velí položit život jeden za druhého, následovat toho druhého kamkoliv půjde a nakonec být pohřben na stejném místě. Je zapovězená romantická láska, která se tvrdě trestá. Runa se dá zlomit pouze smrtí nebo za výjimečných okolností, kdy se jeden z partnerů stane podsvěťanem, civilem, mlčenlivým bratrem, nebo železnou sestrou. Jakmile jeden z parabátai umře, druhý nefilim si do konce života ponechá otevřenou jizvu, která je při vzniku bolestivá. Lovec stínů si za jeden život může zvolit pouze jedno parabátai a nemůže jej podstoupit víckrát. Při obřadu se vzájemně vyměňuje krev, odříkávají slova přísahy a nakonec nanese runa. 

 

Kamkoli půjdeš, půjdu,
kde umřeš ty, umřu i já a tam budu pochován;

ať se mnou Anděl udělá co chce, rozdělí nás od sebe jen smrt. 

- přísaha parabátai

OHNIVÁ ZPRÁVA

Jedná se o magický způsob komunikace mezi podsvěťany. K odeslání takové zprávy stačí speciální pergamen očarován tak, aby po dopsání celého jména adresáta vzplanul a objevil se přesně tam, kam byl směřován. Tento pergamen snadno seženete na stínovém trhu nebo od samotných čarodějů. Nefilim ovšem nic takového nepotřebují. Stačí jim jen jejich stéla, kterou dopis zapečetí a stejným způsobem odešlou. 

tumblr_b8bc8e115f525ae51ef1bf07f5de0c4a_7149f321_400.gif

PŘÍSAHA

Přísaha je nezbytná pro každého lovce z řádu Nefilim.

Noví lovci ji skládají, když se napijí z Poháru smrti a vstoupí do řad Lovců stínů. Ti, kteří měli to štěstí se jako Nefilim narodit, skládají tu samou přísahu po absolvování základního výcviku.

Znění přísahy je přibližně sto let staré a nahradilo původní formu, která vyznívala příliš útočně vůči ostatním rasám. Obsahuje 77 slov.

Slavnostně přísahám:
Budu Razielovým Mečem, jeho prodlouženou paží v boji proti zlu.
Budu Razielovým Pohárem a ve jménu naší mise obětuji i vlastní krev.
Budu Razielovým Zrcadlem; když na mě mí nepřátelé pohlédnou, nechť v mé tváři spatří i tu Jeho.
Slavnostně slibuji:
Budu sloužit s andělskou odvahou.

Budu sloužit andělské spravedlnosti.
A budu sloužit s andělským milosrdenstvím.
Budu nefilim až do posledního dechu. Slibuji, že budu dodržovat Kodex a život svůj a své rodiny podřídím Radě.

RODINY

K rase Nefilim se váže dlouhá historie, která je protkána krví, válkami a spoustou bolesti. Po vzniku prvních Nefilim se začaly vydělovat další a další větve, které dostávaly jména podle svých vlastností, podle doby, ve které se vydělily, ale také podle významných činů, kterými se proslavily. 

Rodiny Edelstein, Zilioli, Breynalynn, Nightblossom a Solidorme je prvních pět, které se vydělily po povstání Nefilim za nezávislost. Nicméně Edelstein jsou dnes již považováni za vymřelý rod.

Některé zlé jazyky tvrdí, že Nefilim byl pouze pokus Andělů vytvořit si naprosto oddané vojáky a sloužící. Pravdou je, že Povstání je v podstatě bájná událost, o které si nikdo není jistý, jestli se skutečně udála. 

Rodiny si střeží své zvyky v oblékání, v boji se zbraněmi, i v chování. Jejich bohatá historie se často nepřehledně proplétá a i pro samotné členy rodů je často velmi složité říci, od které ze základních čtyř rodin odvozují svůj původ. 

Jedno je však jisté. Každý Lovec stínů je na své příjmení hrdý a rozhodně by neměnil.

Breynalynn
1200px-Red_Rose_Badge_of_Lancaster.svg.p

Kolonekter

Gwander y’omdhalgh hag omdhalgh dalleth gwander a gnas.

Slabina v postoji a přístupu se stane slabou stránkou charakteru.

   Erb rodiny Breynalynn pochází z 12. století, kdy se také prve objevují o tomto rodu zmínky. Nutno podotknouti, že se jednalo o zemanský rod, jehož državy se rozprostíraly v samém jižním cípu Cornwallu, a podléhal přímo samotnému kornskému králi. 

   Černé pole, které obepíná rudou růži, značí tajemství, které věky střeží, tedy svou příslušnost k rodu Nefilim, stejně tak ale znamená, že příslušníci rodu Breynalynn jsou oddaní věci, ale i silní a zásadoví. Přestože se jejich zásady ne vždy shodují s ostatními Lovci stínů.

Rudá růže je dědictví z časů litých bojů na bitevním poli. Pověst vypráví, že předek prvního Nefilim Breynalynna, vyhrál své ostruhy tak, že shodil nepřítele z koně do růžového keře. Ostatně, Breynalynn jsou růžím velmi podobní. Mají čisté, ostré rysy, které lahodí oku, dovedou prospívat i v ne příliš dobrých podmínkách a jejich jazyky jsou stejně ostré jako trny růží.

   Posledním elementem erbu je vepsané slovo Kolonekter. Je v kornštině, kterou stále příslušníci rodu používají jako svůj rodný jazyk a znamená Odvaha, kterou rozhodně ani jeden Breynalynn nepostrádá.

Stručná historie

   Historie rodu se přelévá do světa Nefilim až v roce 1348, kdy se Lucianus Benedikt Breynalynn nechává vyslat řádem kněží na nebezpečnou výpravu na sever. Z dochovaných pramenů není přesně známo, co bylo cílem výpravy, ani kam přesně vedla, ale rodinná pověst vypráví, že zde se poprvé setkává s démony. Jeho výprava je bez slitování decimována, když tu z nedalekého jezera vyšel na souš anděl s pohárem. Nejen, že démoni se rozprchli, ale anděl nabídl Lucianovi a ostatním jeho přeživším členům družiny, že se mohou stát strážci pořádku na Zemi a bránit jej před hordami pekelnými. Jelikož byl Lucianus velmi zbožný a mírumilovný, přestože dokonale ovládal umění války, souhlasil a on a někteří jeho muži se napili z poháru. Každý z nich dostal také svou první runu Zraku a stali se Lovci stínů.

   Kolem roku 1500 se rodina Breynalynn dělí na tři hlavní větve, které se odlišují dodnes. Toto velké schizma přichází s bratry Gryffynem, Gwalatherem a Jagem. Gryffyn jako nejstarší ze tří sourozenců, zakládá hlavní sídlo. Tato honosná stavba, která je jistě chloubou rodiny, zůstává v Cornwallu, v malebném údolí, kde se nyní rozprostírá město Truro. Zde se dodnes také nachází Institut, který rodina Breynalynn spravuje. Toto sídlo bylo mnohokrát přestavováno a také poničeno obrovským požárem. Svou současnou podobu dostalo až v 19. století.

   Gwalather odešel rozšířit správu Nefilim do severských zemí. Zde se usadil ve finském, ne příliš velkém městě, které nyní známe jako Oslo. Gwalather se brzy ukázal jako velmi schopný a progresivní vůdce, alespoň dle dobových oficiálních záznamů. Dokázal ještě za svého života rozšířit vliv svého druhu do celé Skandinávie. Také byl schopným válečníkem a potlačil velké povstání severských upírů. Z neoficiálních pramenů se však dozvídáme, že Gwalather byl neurotický, hrubý a ne příliš laskavý, především k ženám. Přestože bylo zvykem, že dcery rodu Breynalynn si nechávaly své příjmení i po svatbě a naopak muži svá jména měnili, u seveřanů se toto nikdy nevžilo. 

1aafc33e220b018414fb81d8b3e5cfe0.jpg

   Jago odchází po vzoru prostředního bratra do germánských zemí a navazuje úzkou spolupráci v té době s početným rodem Edelstein. Tento jediný rod si nese natolik výsadní postavení, že se ve vzájemných vztazích neprojevil zvyk nechávat si příjmení Breynalyn i po svatbě. Germanizovaná větev rodiny ​nepěstovala často kornštinu jako svůj domácí jazyk, za to nebylo neobvyklé, že se jejich členové dorozumívali latinsky. V germánských zemích už v té době panovaly problémy s vlkodlaky a právě Breynalynn se jako první osmělili a zahájili se stvořeními noci otevřenou válku, jejíž dozvuky lze v německu stále ještě vidět. Jago se nicméně do historie zapsal jako diplomat a za nejlepší politické koně jsou dodnes považování právě členové germánské větve. 

Současnost

   Breynalynn nebo rodům, které od nich odvozují svůj původ, se za léta povedlo získat majoritu ve velké části Institutů po celém světě. Kdybychom zde měli uvést vyčerpávající přehled, bude to velmi dlouhé čtení. Proto se spokojíme pouze s nejvýznamnějšími místy. 

   Prvním a pro rodinu nejdůležitější je Cornwall, kde se také nachází původní Institut a členové všech tří větví i odvozených rodiny jsou zde bez rozdílu vítání. Jednou za pět let se zde také koná velká sešlost všech důležitých členů rodiny a vedoucí Institutů po celém světě. Slavnostně jsou vítáni noví lovci a žehná se manželstvím. Breynalynn dodržují přísnou hierarchii a nejdůležitější je pro ně Otec rodu, který pochází z původní linie a sídlí právě v Truru. Momentálně je jím Logan Breynalynn.

   Dalším je Institut v Oslu, který ovládá Halfdan Breynalynn za podpory jednoho ze svých synů Stena. V tomto Institutu se nachází pouze muži, protože historicky se seveřané vždy mnohem raději spoléhali na muže a Halfdan ctí tradici. 

   Berlín je bašta germánské větve a momentálně je v držení rodiny Seidelmann, která svůj původ odvozuje právě od Breynalynn. Tyto dva rody se v čele Institutu v Berlíně střídají v podstatě pravidelně a považují to za přátelský zápas, který je třeba udržovat k bdělosti obou rodin. 

   Praha je destinací, kterou si Breynalynn podmaňují po úpadku slovanských nefilim a přebírají ji v průběhu let 1938-1945, kdy dochází k válkám mezi Lovci stínů. 

   Za zmínku také stojí Institut v Trentu v Itálii, který Breynalynn získali svými diplomatickými dovednostmi od rodu Nightblossom. Jedná se o renesanční stavbu, která je považována za jedinou svého druhu. Tento celkem malý Institut existuje beze změny od roku 1432, kdy byl postaven. 

   Dalšími Instituty pod správou Breynalynn nebo jiných spřátelených rodin je například: Edinburgh, Hamburg, Kolín nad Rýnem, Kodaň, Stockholm, Vilnius, Varšava nebo Reykjavík.

   Mezi rodiny, které svůj původ odvozují od Breynalynn počítáme Norstrom, Blackfeather, Meyer, Liepins, Bartosiewitz nebo Hafsteinn.

   Před pár lety Breynalynn spolknuli velmi starý germánský rod Edelstein, jehož nejbližším potomkem je Aletris Breynalynn.

bottom of page