3126523.jpg
Vítejte v

DIVINE

 
O Divine

Přemýšleli jste někdy, co je mezi Nebem a Zemí?
Co když zemřete a nemáte odžitá svá léta? Co se s Vámi stane? Co kdyby Vám někdo nabídl přestupní stanici?

Přesně takové místo je Divine. Místo, kde utajený svět se setkává se zřejmým. Existují upíři? Existují vlkodlaci? Možná ano, a ne jen v knihách a dávných příbězích.

Možná jen smrt nám, obyčejným lidem, dokáže odhalit některá tajemství.

Je několik možností, jak se do tohoto světa dostat. Buď se tady narodíte, anebo jste sem z nějakého důvodu přivedeni. Pokud Vaše smrt nebyla zapsána v Knize Osudu, tak máte možnost volby. Zůstat v Divine a využít všechen svůj čas anebo pokračovat dál… Na Zem se však už nikdy nevrátíte.

Ti, kteří se narodili v Divine, se mohou volně pohybovat mezi světy, pokud je však smrt zastihne v Divine, už není cesty zpět.

Divine je země ležící v lůně hor s omezeným přístupem k oceánu a objímající průzračné jezero Znovuzrození. Na nefritové hladině, můžete spatřit vratkou loďku, která nikde nekotví, řídí ji Převozník a ten jediný spojuje břehy světů. Žádná služba není zadarmo a i Převozník  žádá to, co je pro Vás nejdražší.

Jste ochotni tuto cenu zaplatit?

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • discord 2
Nefilim

Ž

8

M

14

Démoni

Ž

3

M

2

Vlkodlaci

Ž

8

M

12

Lidé

Ž

6

M

2

Upíři

Ž

8

M

4

Víly

Ž

9

M

6

Čarodějové

Ž

5

M

12

Celkem

Ž

45

M

52

NPC

12

Červeně obarvené kategorie jsou dočasně plné a nebudou příjmuty. Cenzus slouží k zachování plynulosti hry. 

 
Počty postav
 
Pravidla a zásady

Základní pravidlo – A-team a vypravěč jsou zákon. Tzn., že to co řeknou je berná mince.

                         A-team si vyhrazuje možnost zasáhnout do her.

 

Komunikace - V případě, že jste se přihlásili na RPG, očekáváme, že s námi chcete komunikovat. Nezapomeňte proto navštěvovat GLOBAL CHAT na záložce CHAT. Zde se domlouváme na hry.

Mary/ Gary Sue – Nikdo z nás není dokonalý, tudíž ani naše postavy nemůžou být dokonalé. Zkuste se při registraci zamyslet nad nějakými vadami, ať už charakterovými nebo fyzickými. S dokonalou postavou se špatně hraje a není zajímavá.

 

Metagaming – To, co ví hráč, neví postava. Je důležité si uvědomit, co je odehrané a co ne a podle toho přizpůsobit další počínání postavy.

 

Křišťálová stěna/ KS – Je pomyslný závoj mezi hráčem a postavou. To ve výsledku znamená, že pokud máte špatnou náladu Vy, nemá ji Vaše postava. Další porušení KS je tehdy, když probíhá konflikt mezi hráči a toto je přenášeno do her. Bohužel, někdy je potřeba kvůli dějové lince hru odehrát i s člověkem, se kterým jste si nesedli, ale Vaše postavy jsou nejlepší přátelé.

Powerplaying – Věc, která nepříznivě ovlivní hru a dopouští se jí velké procento hráčů, ať už nováčků či zdatných a zkušených. Powerplaying znamená, že svým počínáním ovlivníte interakci spoluhráče. V praxi to vypadá asi takto: *Zlomí mu ruku a odejde z místnosti za zvuku práskajících dvěří.* V tu chvíli nemá spoluhráč možnost reagovat a Vy jste v podstatě hráli za něj. Tuto možnost má pouze Vypravěč a nikdo jiný.

Příchod a odchod – Pokud přijdete do místnosti, musíte v rámci hry z ní také odejít a to v reálném čase.

 

Stalking – Je přísně zakázáno chodit do místností číst cizí hry - škodí to rozvoji děje. 

Teleport - Nelze být ve dvou hrách najednou. Pokud chcete hrát s někým jiným, nejprve ukončete hru, kterou právě hrajete. Toto pravidlo platí i pro akce.

Vstupování do her - Nejen Vypravěč může bez pozvání vstupovat do her! I vy hráči jste se toho nebojte, opepřete si hru navzájem. 

Nahlašování nedohraných her - Naše RPG se odehrává v reálném čase. Nicméně někdy vypadne proud nebo si potřebujete nečekaně odskočit a hra se protáhne do druhého dne. Z tohoto důvodu jsme zavedli pravidlo tří dní - rozehraná hra musí být ukončena do 72 hodin. Rozehrané hry se nahlašují do speciální části chatu. 

 

Zabíjení postav – Tuto pravomoc má opět pouze Vypravěč. Po domluvě s A-teamem můžete nechat zabít svou vlastní postavu. Pokud ovšem chcete Vaší postavu udržet při životě, snažte se hrát podle reálií. Tzn., pokud se upír projde po sluncem zalitém náměstí, nefilim pojmenuje své ostří Raziel nebo člověk vejde do baru plného upírů, pravděpodobně Vaše postava zemře.
 

Dále bychom na Vás chtěli apelovat se svěřováním osobních či jinak citlivých údajů spoluhráčům, které osobně neznáte. Nejsme všemocní a nemůže zabránit jejich zneužití, proto si prosím rozmyslete, komu takovéto informace sdělujete. :)

Role-play a herní doba
 

Role - playing game - v překladu hra na hrdiny. Textové RPG, které hrajeme zde je jedinečné v tom, že si svou postavu vymyslíme od základu, včetně vzhledu a povahy. To, jak bude hra vypadat ovlivňujete vy, váš spoluhráč a Vypravěč. Všechno je zde možné a závisí jen na vaší fantazii a dovednosti popsat svou postavu, prostředí kolem ní, emoce a toho, co právě dělá, jak moc zajímavá Vaše hra bude.

  

  Hry se zde odehrávají v reálném čase. Každý den má stejně jako ten náš 24 hodin a pokud je zrovna u Vás den, v Divine taktéž. Hru je tedy potřeba přizpůsobit denní době a odehrát jí tak, aby toto nenarušila. To znamená, že když vejdete do místnosti v 8 ráno a v 11 večer odcházíte, venku už je tma. Dále to také znamená, že pokud odcházíte z např. z klubu, musíte napsat ukončovací post, kde Vaše postava opravdu odchází.

Posty / herní příspěvky se zde píší s jistými pravidli:​​

  • Přímá řeč se uvádí do uvozovek. “Běž!”

  • Emote (Co postava dělá a jak to okolo vypadá) se neohraničuje ničím.

  • Myšlenky vkládáme do lomítek. /Mám si koupit latte nebo espresso?/

UKÁZKA HERNÍHO PŘÍSPĚVKU

Doběhne na cvičiště jako první z party. Má asi nejvíce natrénováno a co je hlavní - má nejdelší nohy. Zastaví se těsně před Jasmine. "Volal jsem na tebe, nevěděl jsem, že už jsi šla." Obejde ji a ač to není nezbytně nutné, tak se dotkne jejích zad, dokud je předkloněná jako kdyby ji chtěl upozornit, že ji obchází. Ač není úplné horko, tak shodí bundu a sundá pás se zbraněmi. /Kde jsou?/ Zvedne hlavu, aby viděl i svoje sourozence dobíhat. Jestli prošvihne Chrise, jak zvrací, tak bude zklamaný. /Kde jsem nechal ten papír?/ Uvědomí si vyděšeně a začne hledat v kapsách bundy. Naštěstí ho zmačkaný najde. Rozejde se za tátou. Ač to tak nemusí vypadat, chce rozptýlit jeho pozornost, aby mu nedošlo, že ostatní doběhnou pozdě. "Tati, mám pro tebe nějakou tu rychlou zprávu... Klan upírů momentálně nemá velení, protože tu několik set let starou upírku svrhli... bojují mezi sebou a napadli několik civilů. No a taky jeden upír mě, ale to je vedlejší." Přenese váhu z jedné nohy na druhou a přes rameno se podívá na Jasmine, jestli ho poslouchá. Jo, měla jít s ním, ale nešla. Všeobecně poslední dobou spolu tráví poměrně málo času... a také runy, které na něj naposledy nanesla nebyly tak silné, jak byl zvyklý. "No... a... eh..." zakoktá se a nemůže si vzpomenout, o čem chtěl mluvit. "Vlastně jsem toho moc nezjistil." Uzavře to odevzdaně a zmuchlá papír.